Nervų sistemai
Dažnai užduodami klausimai
Nervų sistemai
Čia rasite atsakymus į mums dažniausiai užduodamus klausimus apie MITO LIGHT® raudonosios šviesos terapiją. Jei nerandate atsakymo į rūpimą klausimą čia, susisiekite su mumis.
Kokiu atstumu nuo šviesos reikia būti ir kokio ilgio turėtų būti viena šviesos terapijos sesija?
Rekomenduojame MITO LIGHT® prietaisą laikyti apytiksliai 15-50 cm atstumu nuo apšviestos vietos 10-20 min. Ilgesni seansai yra mažiau veiksmingi, nes po 20 minučių ląstelės sugeria mažiau šviesos. Kuo didesnis atstumas nuo kūno, tuo silpnesnė švitinimo galia ir tuo daugiau laiko reikia. Tačiau kuo didesnis atstumas, tuo didesnis apšviečiamas plotas.
Kuriuo paros metu galima naudoti raudonosios šviesos terapiją?
Raudonosios šviesos terapija gali būti taikoma bet kuriuo paros metu. Dažniausiai naudojama ryte, tačiau galima naudoti ir prieš miegą ar po fizinės veiklos.
Ar galima atlikti keletą terapijos sesijų per vieną dieną?
Raudonosios šviesos terapija gali būti naudojama keletą kartų per dieną. Jei pakartotinai apšviečiama ta pati kūno dalis, rekomenduojame daugiausia 30 minučių. Šį laiką reikia padalinti į 2 arba 3 terapijos sesijas.
Ar prasminga vasarą taikyti raudonosios šviesos terapiją?
Raudonosios šviesos terapiją naudoti vasarą taip pat yra naudinga.
Kokia raudonosios šviesos terapijos nauda?
Raudonosios šviesos terapija turi platų moksliškai pagrįstą poveikį nervų sistemai, psichinei ir emocinei gerovei bei miego kokybei. Dėl visapusiško poveikio raudonųjų (RED) ir artimosios srities infraraudonųjų (NIR) spindulių bangos gali sukelti daugybę pokyčių: padidinti energiją, suteikti sveikesnę odą ir plaukus, greitesnį raumenų atsistatymą, sumažinti uždegimą ir skausmą, pagerinti kraujotaką ar padidinti kolageno gamybą. Ji įsiskverbia giliau į organizmą (kitaip nei kitų bangų ilgių šviesa, kurią sugeria oda) ir teigiamai veikia mūsų mitochondrijas, ląsteles, organus ir endokrinines liaukas. Taip pat raudonosios šviesos terapija garsėja teigiamu poveikiu lytiniams hormonams.
Vienas mažiau žinomų, tačiau svarbių raudonosios šviesos terapijos naudojimo privalumų rytais yra tai, jog raudonoji ir artimosios srities infraraudonoji šviesa paruošia odą saulės skleidžiamiems UV spinduliams ir kompensuoja jų galimą neigiamą poveikį. Tokiu būdu oda tampa atsparesnė nudegimams saulėje.
Raudonosios šviesos terapija gali būti tikslingai naudojama atsistatymui po sporto ir rezultatų gerinimui. Tai apima raumenų, sąnarių, raiščių, sausgyslių ir kitų jungiamųjų audinių atsistatymą. Terapija gali būti naudojama pagreitinti ne tik minėtų audinių atsistatymą, bet ir sužalojimų gijimą.
Daugiau apie raudonosios šviesos terapijos poveikį skaitykite čia – „Mokslu pagrįstas raudonosios šviesos terapijos poveikis“.
Ar raudonosios šviesos terapija tolygu buvimui saulėje?
Paprastai neturime nei laiko, nei tinkamos vietos, kad galėtume praleisti pankankamai laiko saulėje be drabužių, ypatingai darbo dienomis. O štai raudonosios šviesos terapija yra greita, patogi ir nereikalauja išeiti iš namų. Terapijos metu kūnas sugeria koncentruotus naudingų šviesos bangų ilgių spindulius per trumpą laiką be potencialiai kenksmingų UV spindulių. Be to, net vasarą ir pavasarį būna daug lietingų ar debesuotų dienų.
Ar galiu perdozuoti MITO LIGHT® raudonosios šviesos?
Fotobiomoduliacijoje yra vartojamas terminas „dvifazis atsakas į dozę“. Tai reiškia, jog per maža šviesos dozė neturi teigiamo poveikio, ideali dozė turi didžiausią įmanomą poveikį, o per didelė dozė taip pat nėra tokia veiksminga. Todėl siūlome vadovautis mūsų rekomendacijomis:
laikyti apytiksliai 15-50 cm atstumu nuo apšviestos vietos 10-20 min vienai kūno daliai.
Ar galima žiūrėti į šviesą, ar verčiau užmerkti akis?
Naudojimo metu visuomet būkite užmerkę akis. Kad pasiektumėte teigiamą poveikį akims ir regėjimui, nereikia būti atmerktomis akimis – šviesa prasiskverbs pro akių vokus. Tiesa, kai kurie žmonės yra jautresni intensyviai šviesai ir jaučia nepatogumą net užmerktomis akimis. Dėl šios priežasties pakuotėje rasite apsauginius akinius. Dėl apsauginių akinių dėvėjimo pasikonsultuokite su savo gydytoju.
Ar galiu raudonosios šviesos terapiją taikyti vakare?
Taip, tačiau įsitikinkite, kad raudonoji šviesa nėra nukreipta į akis (net jei jos užmerktos) apytiksliai 2 ar 3 valandas prieš miegą, arba naudokite tik nematomų artimosios sities infraraudonųjų (NIR) spindulių spektrą.
Kodėl pakuotėje yra apsauginiai akiniai?
Kai kurie žmonės yra jautresni intensyviai šviesai ir jaučia nepatogumą net užmerktomis akimis. Dėl šios priežasties pakuotėje rasite apsauginius akinius.
Jei raudonosios šviesos terapiją taikote vakare, taip pat naudokite apsauginius akinius.
Kuo skiriasi raudonosios šviesos (RED) spektras ir artimosios srities infraraudonųjų spindulių (NIR) spektras?
Raudonasis spektras sugeriamas išoriškai, daugiausia per odą ir plaukus. Tai labai naudinga siekiant sveikos ir jaunatviškos išvaizdos.
Artimosios srities infraraudonasis spektras gali prasiskverbti į poodinį audinį iki keleto centimetrų. Jis pasiekia organus, sąnarius, raumenis, sausgysles, raiščius ir net smegenis.
Ar raudonasis ir artimosios srities infraraudonasis spektras turi būti naudojami kartu, ar atskirai?
Paprastai jie abu yra naudojami vienu metu, kadangi jie veikia sinergiškai. Tačiau juos galima naudoti ir atskirai. Vakarinių terapijos sesijų metu geriau naudoti artimosios srities infraraudonąjį spektrą, nes šviesa nėra matoma ir jie neturi stimuliuojančio poveikio.
Kaip naudoti raudonosios šviesos terapiją sporto rezultatų gerinimui?
Rekomenduojame naudoti prieš sportuojant. Idealus naudojimo būdas yra apšviesti tas raumenų vietas, kurios sporto metu bus labiausiai įtemptos.
Kaip naudoti raudonosios šviesos terapiją atsistatymui?
Didžiausiam poveikiui pasiekti, raudonosios šviesos terapiją geriausia naudoti keletą valandų po sporto. Idealus naudojimo būdas yra apšviesti tas raumenų vietas, kurios sporto metu buvo labiausiai įtemptos.
Ar MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisai išskiria šilumą?
Artimosios srities infraraudonoji šviesa išskiria silpną, malonią šilumą.
Kuo MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisai skiriasi nuo klasikinės infraraudonųjų spindulių lempos?
Klasikinė infraraudonųjų spindulių lempa išskiria kitokio bangų ilgio spektrą, nes jos pagrindinė funkcija – spinduliuoti karštį. Dažniausi bangų ilgiai – vidurinės (IR-B) ir tolimosios (IR-C) sričių. Šių spektrų spinduliai neįsiskverbia giliai į kūną. Vidurinės srities infraraudonieji spinduliai įsiskverbia tik iki viršutinio odos sluoksnio, o tolimosios srities spinduliai įkaitina odos paviršių.
MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisai išskiria stipriai koncentruotus ir intensyvius raudonųjų ir artimosios srities infraraudonųjų (IR-A) bangų ilgių spindulius. Raudonasis spektras daugiausia sugeriamas odos ir labai svarbus norint turėti sveiką ir jaunatvišką odą. Artimosios srities infraraudonųjų spindulių spektras turi išskirtinį gebėjimą įsiskverbti į poodinį audinį iki keleto centimetrų. Šių bangų ilgių spinduliai yra sugeriami mitochondrijų. Dėl to mitochondrijos efektyviau gamina energiją ATP pavidalu, kurią kūnas naudoja visoms gyvybinėms funkcijoms palaikyti.
Kuo skiriasi MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisai ir infraraudonųjų spindulių sauna?
Infraraudonųjų spindulių saunoje naudojami kitokio bangų ilgio spektro spinduliai, nes jos pagrindinė funkcija yra spinduliuoti karštį. Infraraudonųjų spindulių saunose paprastai yra vidurinės (IR-B) ir tolimosios (IR-C) sričių bangų ilgių spinduliai. Šių spektrų spinduliai neįsiskverbia giliai į organizmą. Vidurinės srities infraraudonieji spinduliai įsiskverbia tik iki viršutinio odos sluoksnio, o tolimosios srities spinduliai įkaitina odos paviršių.
MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisai išskiria stipriai koncentruotus ir intensyvius raudonųjų ir artimosios srities infraraudonųjų (IR-A) bangų ilgių spindulius. Raudonasis spektras daugiausia sugeriamas odos ir labai svarbus norint turėti sveiką ir jaunatvišką odai. Artimosios srities infraraudonųjų spindulių spektras turi išskirtinį gebėjimą įsiskverbti į poodinį audinį iki keleto centimetrų. Šių bangų ilgių spinduliai yra sugeriami mitochondrijų. Dėl to mitochondrijos efektyviau gamina energiją ATP pavidalu, kurią kūnas naudoja visoms gyvybinėms funkcijoms palaikyti.
Kaip šviesa gali suteikti daugiau energijos?
Raudonoji ir artimosios srities infraraudonoji šviesa padidina mitochondrijų kiekį organizme ir padeda joms efektyviau dirbti. Mitochondrijos yra ląstelių energijos šaltiniai, gaminantys energiją ATP pavidalu. Turėdami daugiau ATP, turime daugiau energijos.
Ar raudonosios šviesos prietaisai padidina vitamino D kiekį organizme?
Vitaminas D organizme sintetinamas naudojant UV spinduliuotę, kurios mūsų aparatai neišskiria. Dėl to vitamino D kiekis organizme nepadidėja.
Kodėl pusė LED šviesos diodų nešviečia?
Jos išskiria nematomą artimosios srities infraraudonąją šviesą. Mūsų akys negali jos matyti, panašiai kaip UV spindulių šviesos, kuri yra priešingoje matomos šviesos spektro pusėje.
Ar reikia nerimauti, kad MITO LIGHT® produktų skleidžiama šviesa mirgės?
Mūsų akys ir ląstelės gali užfiksuoti plika akimi nematomą kitų šviesos prietaisų mirgėjimą ir tai gali sukelti tam tikrą stresą. Jautriems asmenims tai gali sukelti galvos skausmą ar nuovargį. Tuo tarpu MITO LIGHT® produktų skleidžiama šviesa nemirga. Tai galite lengvai patikrinti įjungę savo telefono kamerą ir nukreipę ją į šviesos šaltinį.
Ar raudonosios šviesos terapiją gali naudoti vaikai?
Vaikai turi tokias pat mitochondrijas, kaip ir suaugusieji. Todėl ir naudojimas labai panašus. Rekomenduojame trumpesnes terapijos sesijas ir didesnį atstumą nuo šviesos plokštės: nuo 5 iki 15 minučių, 25-50 centimetrų atstumu. Kuo didesnis atstumas, tuo ilgesnis laikas reikalingas, tačiau tuo didesnis plotas apšviečiamas.
Ar raudonosios šviesos terapija gali būti naudojama nėštumo metu?
Raudonosios šviesos terapija gali būti naudojama nėštumo metu, tačiau reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Apšviečiant pilvą ir naudojant artimosios srities indraraudonąją šviesą rekomenduojame didesnį atstumą nuo šviesos plokštės (ne mažiau kaip 30-50 centimetrų) dėl išskiriamos šilumos.
Dr. Maiklas Hamblinas (Michael Hamblin), Harvardo medicinos mokyklos profesorius ir vienas iš pasaulyje pirmaujančių mokslininkų šviesos terapijos srityje, teigia, kad raudonųjų ir artimosios srities infraraudonųjų spindulių terapija gali būti naudinga tiek motinai, tiek vaikui nėštumo metu dėl kamieninių ląstelių daugėjimo.
Ar saugu naudoti MITO LIGHT® raudonosios šviesos prietaisus?
Jų saugumas užtikrintas CE ir RoHS sertifikatais. Siūlome ir dviejų metų garantiją visiems produktams, tad nėra dėl ko nerimauti. Tūkstančiais mokslinių tyrimų įrodyta, kad LED technologija, kurioje naudojama raudonoji ir artimosios srities infraraudonoji šviesa, yra saugi. Mūsų prietaisai neskleidžia jokios potencialiai kenksmingos UV spinduliuotės ar pernelyg didelio karščio.
Koks MITO LIGHT® prietaisų gyvavimo laikas?
Kadangi mūsų šviesos plokštėse naudojama aukštos kokybės LED technologija, jų tarnavimo laikas yra puikus: iki 50 000 valandų. Jei prietaisą naudosite 30 minučių per dieną, jo tarnavimo laikas gali būti 274 metai. Tad nesijaudinkite!